Edition Luxe Hänge 14K Antikt

Edition Luxe Hänge 14K Antikt
Edition Luxe Hänge 14K Antikt
Edition Luxe Hänge 14K Antikt
Edition Luxe Hänge 14K Antikt
Edition Luxe Hänge 14K Antikt
Edition Luxe Hänge 14K Antikt

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

HÄNGE, 14K, antikt, rödguld, genombruten kaskadmodell med rörliga kläppar, dekor med stiliserade blommor, fasettslipade rosa stenar troligen rubiner samt pärlor, baksidig integrerad stel ögla, höjd ca 70 mm, vikt ca 15.4 g, äldre etui möjligen original medföljer

Åldersrelaterat slitage. Några stenar med dragning åt lila. Någon pärla utbytt. Äldre tennlödningar. Nagg förekommer. Saknar karatangivelse. Håller 14K syra.

864005

2021-03-28