Alf Wallander urna
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALF WALLANDER (1862-1914): Vas, Rörstrand, flintgods med urangul glasyr, dekor av fiska och sjöjungfru, undertill märkt XZ, höjd ca 23 cm
Krackelerad, enstaka mindre nagg, glasyrbortfall
864317
2021-01-14