Alf Wallander urna

Alf Wallander urna
Alf Wallander urna
Alf Wallander urna
Alf Wallander urna
Alf Wallander urna
Alf Wallander urna
Alf Wallander urna
Alf Wallander urna
Alf Wallander urna
Alf Wallander urna
Alf Wallander urna
Alf Wallander urna
Alf Wallander urna
Alf Wallander urna

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALF WALLANDER (1862-1914): Vas, Rörstrand, flintgods med urangul glasyr, dekor av fiska och sjöjungfru, undertill märkt XZ, höjd ca 23 cm

Krackelerad, enstaka mindre nagg, glasyrbortfall

864317

2021-01-14