Madeleine Pyk Österlen Mapp färglitografier

Klubbat för:

6 800 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

MADELEINE PYK (född 1934): "ÖSTERLEN I", mapp med 3 st färglitografier, Hedenius konsthandel, signerade M.Pyk, 66/250, bladmått ca 85x64 cm, betitlade "ORKESTERN", "SVALAN", "FYRA KONTINENTER"

Zustandsbeschreibung

Oramade

864472

2021-01-15