Penselvaser bojaner kopp mm Kina

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PENSELVASER, 4 st, BOJANER, 2+1 st, KOPP, SKÅLAR, 2 st, TALLRIK, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i emaljfärger, höjd ca 6,5-12,5, diameter 8,5-19 cm

Smärre nagg och sprickor, ett lock saknas

864513

2021-01-15