Lampskärm tiffanystil

Lampskärm tiffanystil
Lampskärm tiffanystil
Lampskärm tiffanystil
Lampskärm tiffanystil
Lampskärm tiffanystil
Lampskärm tiffanystil

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LAMPSKÄRM, flerfärgat glas samt delvis med cabochonslipning, dekor med trollsländor, tiffanystil, troligen omkring 1950/60-tal, tenndetaljer, diameter 32 cm

Enstaka sprickor/lagningar förekommer

864535

2021-01-15