Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil
Ljuskrona rokokostil

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, rokokostil, 1900-tal, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor, 6 ljusarmar, 6 ljuspunkter, elektrifierad, prismor i klar- samt rökfärgat glas, höjd ca 83, diameter ca 53 cm

Smärre slitage, enstaka nagg

864551

2021-01-16