BALJFÅTÖLJ
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BALJFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, stomme i mahogny, dekor med egyptiserande kvinnohuvuden samt fleuroner i mässing, sitthöjd ca 48, bredd 60, rygghöjd 87 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, skador på textil klädsel, märken och repor på trästomme
864564
2021-01-17