Joahnnes Palmberg 1738

Joahnnes Palmberg  1738
Joahnnes Palmberg  1738
Joahnnes Palmberg  1738
Joahnnes Palmberg  1738
Joahnnes Palmberg  1738
Joahnnes Palmberg  1738
Joahnnes Palmberg  1738
Joahnnes Palmberg  1738

Klubbat för:

1 400 SEK

1 300 SEK

JOHANNES PALMBERG: Serta florea svecana, eller: swenske örte-krantz. Sammanflätad. Men nu å nyo uplagd och förbättrad, samt wid slutet försedd med en wacker tilökning af många härliga och hälsosamma örter. Af J. B. Steinmejer, Stockholm, J. L. Horrn, 1738, bok, 17 x 10,5 cm.

Ingår i temat "Botaniska böcker".

Slitage, senare band, bläckskrift, lagningar med senare blad, ej fullständigt genomgången.

864584

2021-01-26