Carl Hoffman Pflanzen-Atlas 1881

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

1 200 SEK

CARL HOFFMAN, Pflanzen-Atlas nach dem Linnéschen System, Stuttgart, 1881, bok, halvfranskt band, rygg med titel i guld, 29,5 x 20,5 cm.

Ingår i tema "Botaniska böcker"

Slitage, gulnad, fläckar, mindre skador, blyertsanteckningar, ej fullständigt genomgången.

864592

2021-01-26