Carl Hoffman Pflanzen-Atlas 1881
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 200 SEK
CARL HOFFMAN, Pflanzen-Atlas nach dem Linnéschen System, Stuttgart, 1881, bok, halvfranskt band, rygg med titel i guld, 29,5 x 20,5 cm.
Ingår i tema "Botaniska böcker"
Slitage, gulnad, fläckar, mindre skador, blyertsanteckningar, ej fullständigt genomgången.
864592
2021-01-26