Servisdelar Schierholz

Servisdelar Schierholz
Servisdelar Schierholz
Servisdelar Schierholz
Servisdelar Schierholz
Servisdelar Schierholz
Servisdelar Schierholz
Servisdelar Schierholz
Servisdelar Schierholz
Servisdelar Schierholz
Servisdelar Schierholz
Servisdelar Schierholz
Servisdelar Schierholz

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAFFESERVIS, porslin, 9 dlr, Schierholz, Tyskland, 1800-talets slut, bestående av 1 kaffekanna med lock, knoppen med dekor av ros, 8 kaffekoppar med fat, polykromt floral handmålad dekor, stämplade udertill, höjd på kanna ca 23 cm, medföljer 1 kaffefat samt 1 extra lock

Flertalet mindre nagg förekommer

864615

2021-01-17