Rörstrand stenmassa krus 3 st

Rörstrand stenmassa krus 3 st
Rörstrand stenmassa krus 3 st
Rörstrand stenmassa krus 3 st
Rörstrand stenmassa krus 3 st
Rörstrand stenmassa krus 3 st
Rörstrand stenmassa krus 3 st
Rörstrand stenmassa krus 3 st
Rörstrand stenmassa krus 3 st

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

RÖRSTRAND samt GUSTAVSBERG, krus, 5 st, tidigt 1900-tal, glaserat stengods, sk "stenmassa", med hängklar samt blomdekor, märkta undertill, höjd ca 26,21 samt 14 cm

Vissa med krackelyr

864691

2021-01-18