Royal Copenhagen Blå Blomst

Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst
Royal Copenhagen Blå Blomst

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst", te- och moccaservis, 61 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets första hälft, bestående av: 2 tekannor (8244), 19 tekoppar med fat (8049), 15 moccakoppar med fat (8046), 8+9 assietter (8093, 8092), mjölkkanna (8050), gräddkanna (8025), sockerskål (8081), lövformat fat (1599), kuvertaskfat (8180), saltkar (8253), saltkar (8067) samt underlägg (8204)

Nagg

864806

2021-01-19