Bordslampa, 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, Napoleon III, blåglaserat porslin, monteringar i brons, dekor av rocailler, hänklar i form av ormar, höjd 76 cm
Mynningen med lagning, sladden defekt, skärm med ställvisa bristningar. Ej funktionstestad
865128
2021-01-23