Bordslampa, 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSLAMPA, Napoleon III, blåglaserat porslin, monteringar i brons, dekor av rocailler, hänklar i form av ormar, höjd 76 cm

Mynningen med lagning, sladden defekt, skärm med ställvisa bristningar. Ej funktionstestad

865128

2021-01-23