Arthur Waagen

Arthur Waagen
Arthur Waagen
Arthur Waagen
Arthur Waagen
Arthur Waagen
Arthur Waagen
Arthur Waagen
Arthur Waagen
Arthur Waagen
Arthur Waagen
Arthur Waagen
Arthur Waagen

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ARTHUR WAAGEN (1869-1910), skulpturer, 2 st, "Boxeur Americain resp "Boxeur Anglais", polykromt bemålad vitmetall, föreställande "Boston Strong Boy" John Lawrence Sullivan vs James John Corbett, höjd inkl. sockel i trä höjd 70 cm

Socklar med nagg, slitage

865205

2021-01-18