Ett parti silverskedar

Ett parti silverskedar
Ett parti silverskedar
Ett parti silverskedar
Ett parti silverskedar
Ett parti silverskedar
Ett parti silverskedar

Klubbat för:

180 EUR

Utropspris

250 EUR

SKEDAR, silver, fem stycken, snarlika, sekelskiftet 1700/1800, bl.a. Fredrik Norring Åbo 1814 och Stockholm1798, längd 21,5 23 cm, vikt totalt ca 300 g.

Gravyrer, åldersrelaterat slitage, små skador.

865271

2021-01-19