Vinglas Bror Orrefors

Vinglas Bror Orrefors
Vinglas Bror Orrefors
Vinglas Bror Orrefors
Vinglas Bror Orrefors
Vinglas Bror Orrefors
Vinglas Bror Orrefors
Vinglas Bror Orrefors
Vinglas Bror Orrefors

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ORREFORS, ca 70 st, "Bror", glasservis, klar glasmassa, 1900-talets mitt, slipad dekor, fasettslipad fot, bestående av: 12 st vitvinsglas (höjd ca 19), 11 st selterglas (9), 11 st likörglas (11), 12 st snapsglas (14), 12 st champangekupor (13), 12 st brännvinsglas (9,5 cm)

Smärre slitage, mikronagg kann förekomma

865366

2021-01-19