Vinglas Bror Orrefors
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ORREFORS, ca 70 st, "Bror", glasservis, klar glasmassa, 1900-talets mitt, slipad dekor, fasettslipad fot, bestående av: 12 st vitvinsglas (höjd ca 19), 11 st selterglas (9), 11 st likörglas (11), 12 st snapsglas (14), 12 st champangekupor (13), 12 st brännvinsglas (9,5 cm)
Smärre slitage, mikronagg kann förekomma
865366
2021-01-19