Olof Arborelius, Moln över landskap
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OLOF ARBORELIUS (1842-1915): Moln över landskap, monogramsignerad OA, olja på duk, 18x22 cm.
PROVENIENS
Konstnärens sterbhus
Läroverksadjunkt Kristian I. Anderberg (1881-1955), Malmö
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
865475
2021-02-28