Olof Arborelius, Moln över landskap

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

OLOF ARBORELIUS (1842-1915): Moln över landskap, monogramsignerad OA, olja på duk, 18x22 cm.

PROVENIENS
Konstnärens sterbhus
Läroverksadjunkt Kristian I. Anderberg (1881-1955), Malmö

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

865475

2021-02-28