Olof Arborelius, sKEPPSBROTT
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OLOF ARBORELIUS (1842-1915): Skeppsbrott, olja på kartong av papp, 36x29 cm.
Målad "plein air".
PROVENIENS
Konstnärens sterbhus
Läroverksadjunkt Kristian I. Anderberg (1881-1955), Malmö
För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se
865480
2021-02-28