Olof Arborelius, sKEPPSBROTT

Olof Arborelius, sKEPPSBROTT
Olof Arborelius, sKEPPSBROTT
Olof Arborelius, sKEPPSBROTT
Olof Arborelius, sKEPPSBROTT
Olof Arborelius, sKEPPSBROTT
Olof Arborelius, sKEPPSBROTT
Olof Arborelius, sKEPPSBROTT
Olof Arborelius, sKEPPSBROTT
Olof Arborelius, sKEPPSBROTT
Olof Arborelius, sKEPPSBROTT

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

OLOF ARBORELIUS (1842-1915): Skeppsbrott, olja på kartong av papp, 36x29 cm.
Målad "plein air".

PROVENIENS
Konstnärens sterbhus
Läroverksadjunkt Kristian I. Anderberg (1881-1955), Malmö

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

865480

2021-02-28