Edition Amour Frey & Co Armbandsur Art Deco

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FREY & CO, armbandsur, Art Deco, 1920/30-tal, manuellt urverk, platina, plexiglas, ornerad boett paverad med baguette och små ej fullslipade diamanter, senare band med diamanpaverade mellandelar i platina, viklås platina, serie nr. 5185, diam ca 10x35 mm, bruttovikt inkl rem ca 13.7 g

Åldersrelaterat slitage. Urtavla med missfärgning. Saknar en visare. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

865856

2021-02-07