Buddha

Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha
Buddha

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BUDDHA, Thailand, 1900-tal, kopia av Ayutthaya-stil från 1600/1700-talet, patinerad brons, delvis bronserad, senare träsockel, höjd ca 40 cm inkl sockel

Mindre bristning och repor, tillverkningsdefekt i pannan, något löst monterad på sockel

865871

2021-01-30