Buddha
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BUDDHA, Thailand, 1900-tal, kopia av Ayutthaya-stil från 1600/1700-talet, patinerad brons, delvis bronserad, senare träsockel, höjd ca 40 cm inkl sockel
Mindre bristning och repor, tillverkningsdefekt i pannan, något löst monterad på sockel
865871
2021-01-30