Takryttare
Closed
2021-01-30
865887
| Sold for | 3 000 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
TAKRYTTARE, Kina, möjligen Mingdynastin, I form av sittande fouhund, glaserad keramik, höjd 29 cm
Åldersrelaterat slitage med nagg och färgbortfall