Matbord Saarinen
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
EERO SAARINEN, "Tulip", matbord, Knoll International, USA, formgivningsår 1957, rund skiva i marmor, gjuten centralfot i svartlackerad aluminium, undertill med ngt otydlig märkning, höjd ca 71, diameter 136 cm
Skiva med nagg och ytskador
865969
2021-01-18