Matbord Saarinen

Matbord Saarinen
Matbord Saarinen
Matbord Saarinen
Matbord Saarinen
Matbord Saarinen
Matbord Saarinen
Matbord Saarinen
Matbord Saarinen

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

EERO SAARINEN, "Tulip", matbord, Knoll International, USA, formgivningsår 1957, rund skiva i marmor, gjuten centralfot i svartlackerad aluminium, undertill med ngt otydlig märkning, höjd ca 71, diameter 136 cm

Skiva med nagg och ytskador

865969

2021-01-18