Simon & Halbig flickdocka
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLICKDOCKA Simon & Halbig, modell 1079, tysk tillverkning, 1890-tal, huvud av biskviporslin, ljust hår av mohair, insatta blå blundögon med ögonfransar, öppen mun med fyra tänder, ledad kropp av massa, längd ca 67 cm
blundfunktion fungerar ej korrekt, ögonfransar med skador,
865974
2021-01-28