Eliel Saarinen karmstol
Klubbat för:
4 000 EUR
Utropspris
5 000 EUR
ELIEL SAARINEN, KARMSTOL, tidigt 1900-tal, för Statens Järnvägar, ek, etikettmärkta våning III och rum 46-48 samt inventarie stämpel S34, bredd 63 cm, sitthöjd 43,5 cm, höjd 81,5 cm.
Slitage
866026
2021-04-18