Eliel Saarinen karmstol

Eliel Saarinen karmstol
Eliel Saarinen karmstol
Eliel Saarinen karmstol
Eliel Saarinen karmstol
Eliel Saarinen karmstol
Eliel Saarinen karmstol
Eliel Saarinen karmstol
Eliel Saarinen karmstol
Eliel Saarinen karmstol
Eliel Saarinen karmstol

Klubbat för:

4 000 EUR

Utropspris

5 000 EUR

ELIEL SAARINEN, KARMSTOL, tidigt 1900-tal, för Statens Järnvägar, ek, etikettmärkta våning III och rum 46-48 samt inventarie stämpel S34, bredd 63 cm, sitthöjd 43,5 cm, höjd 81,5 cm.

Slitage

866026

2021-04-18