Uppsatsskål Nysilver
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
800 SEK
UPPSATSSKÅL, nysilver, 1900-tal, skål med genombruten dekor uppburen av fyra kannylerade pelare, rund fasad fot, glasinsats i klarglas med slipad dekor, höjd ca 33 cm inkl glasinsats
Försilvring med kraftigt slitage.
866475
2021-01-31