Uppsatsskål Nysilver

Uppsatsskål Nysilver
Uppsatsskål Nysilver
Uppsatsskål Nysilver
Uppsatsskål Nysilver
Uppsatsskål Nysilver
Uppsatsskål Nysilver
Uppsatsskål Nysilver
Uppsatsskål Nysilver

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

UPPSATSSKÅL, nysilver, 1900-tal, skål med genombruten dekor uppburen av fyra kannylerade pelare, rund fasad fot, glasinsats i klarglas med slipad dekor, höjd ca 33 cm inkl glasinsats

Försilvring med kraftigt slitage.

866475

2021-01-31