Bergeré, 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BERGÈRE, Louis XV, Frankrike, rödbok, träskuren dekor, uppsvängd rygg krönt med blomsterdekor, konturerade sarger, fronten med ströblomster, volutformade fotavslut, sitthöjd 42 cm
Kompetteringar och lagningar, något maskstungen
866513
2021-02-28