Bergeré, 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

BERGÈRE, Louis XV, Frankrike, rödbok, träskuren dekor, uppsvängd rygg krönt med blomsterdekor, konturerade sarger, fronten med ströblomster, volutformade fotavslut, sitthöjd 42 cm

Kompetteringar och lagningar, något maskstungen

866513

2021-02-28