Dosa glas silverlock med emalj

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DOSA, glas, 1900-talets andra hälft, klotformad, lock av silver med dekor av guillocherad, lila emalj samt ryska kejserliga dubbelörnen i relief, 1900-talets andra hälft, borttagna ryska, senare stämplar, höjd 6,5 cm, lockets vikt 76 g

Märken efter borttagna stämplar

866586

2021-02-28