Krucifix argent haché 17/1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KRUCIFIX, argent haché, höjd 14 cm, 17/1800-tal

PROVENIENS: Majoren och samlaren Carl Johansson, Härnösand
LITTERATUR: Svenska Hem i ord och bild, Juli 1924

Ingår i temaauktionen Selected antiques

Slitage, lagning

866716

2021-01-24