Marinmålning tillskriven Ludolf I Backhuysen
Klubbat för:
19 500 SEK
15 000 SEK
LUDOLF I BACKHUYSEN (Holland 1630-1708) tillskriven,
Skepp vid mynningen av en flod, olja på duk, 50,5 x 60,5 cm
PROVENIENS
Funnits i samma familjs ägo sedan 1930-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.
Krackeleringar
866807
2021-02-28