Marinmålning tillskriven Ludolf I Backhuysen

Klubbat för:

19 500 SEK

15 000 SEK

LUDOLF I BACKHUYSEN (Holland 1630-1708) tillskriven,
Skepp vid mynningen av en flod, olja på duk, 50,5 x 60,5 cm

PROVENIENS
Funnits i samma familjs ägo sedan 1930-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.

Krackeleringar

866807

2021-02-28