Trombon Opera, modell O15
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TROMBON, Opera, modell O15, Olds, ca 1964, serienummer, 475697, försilvrad, medföljer väska
PROVENIENS:
Har enligt uppgift tillhört en av medlemarna i orkestern Blue Tones. Bucklorna på klockstycket tillkom under en konsert vid Kungen och Drottningens bröllop 1976, då trombonen blåste ner.
Skada vid klockstycket, nött dekor
866886
2021-01-29