Trombon Opera, modell O15

Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15
Trombon Opera, modell O15

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TROMBON, Opera, modell O15, Olds, ca 1964, serienummer, 475697, försilvrad, medföljer väska

PROVENIENS:
Har enligt uppgift tillhört en av medlemarna i orkestern Blue Tones. Bucklorna på klockstycket tillkom under en konsert vid Kungen och Drottningens bröllop 1976, då trombonen blåste ner.

Skada vid klockstycket, nött dekor

866886

2021-01-29