Hertha Bengtson Stig Lindberg Gunnar Nylund
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
800 SEK
PORSLIN, 4 delar, Sverige, Hertha Bengtson, "Mon Amie", tekanna, Rörstrand, Gunnar Nylund, ljuslykta, Rörstrand, Stig Lindberg, "Pynta", vas, Gustavsbergs samt Jackie Lynd, "Zebra", figurin, Rörstrand, höjd 7- 19,5 cm.
Bruksslitage, vasen med spricka, tekannans flätade handtag med skador.
867095
2021-01-30