Knappar i silver 1700-tal

Knappar i silver 1700-tal
Knappar i silver 1700-tal
Knappar i silver 1700-tal
Knappar i silver 1700-tal
Knappar i silver 1700-tal
Knappar i silver 1700-tal

Klubbat för:

7 200 SEK

9 000 SEK

KNAPPAR, 6 st., silver, blomformade med pålödda dekordelar i guld i form av löv, fasettslipade pastestenar, 1700-talets slut, diameter 3 cm, originaletui i rött skinn, beklädd invändigt med siden och sammet, längd 23 cm

Stenar med hack och med visst slitage förekommer, etui med skador

867110

2021-01-27