Ring 18 k guld diamanter och rubiner
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RING, 18 k guld, 2 briljanter vardera ca 0,25 ct, 12 åttkantslipade små diamanter samt 16 carréslipade rubiner, Ateljer Ajour, A Edwardson, Stockholm 1946, ringstorlek 17,5 mm, vikt ca 9,6 g
Rubiner med skador och slitage, 2 åttkantslipade diamanter med skador
867111
2021-01-27