Taklampa, art deco
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, swedish grace, 1930-tal, sannolikt Edward Hald för Orrefors, rökfärgat gjuten glas, prismor, för tre ljuspunkter, diam 40, höjd 55 cm.
Smärre kantnagg, bruksslitage, el behöver ses över,
867230
2021-01-21