Mumin figuriner och näsdukar
Klubbat för:
200 EUR
Utropspris
250 EUR
MUMIN FIGURINER OCH NÄSDUKAR, Mumintrollet, Snorkfröken, My, Porslin, Arabia Finland, design Signe Hammarsten-Jansson, höjd 5-5,5 cm.
Två näsdukar, 1950-tal, färgtryck på bomull, 23x23 cm
Slitage, kantnagg och krackelyr. Näsduken något skrynklig
867265
2021-01-24