Mumin figuriner och näsdukar

Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar
Mumin figuriner och näsdukar

Klubbat för:

200 EUR

Utropspris

250 EUR

MUMIN FIGURINER OCH NÄSDUKAR, Mumintrollet, Snorkfröken, My, Porslin, Arabia Finland, design Signe Hammarsten-Jansson, höjd 5-5,5 cm.
Två näsdukar, 1950-tal, färgtryck på bomull, 23x23 cm

Slitage, kantnagg och krackelyr. Näsduken något skrynklig

867265

2021-01-24