Väggtelefon tidigt 1900-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
VÄGGTELEFON, 1900-talets början, fodral i massiv, betsad ek, lur i förnicklad mässing, svärtat trä och bakelit märkt "K. Telegrafverkets Verkstad Nynäshamn", höjd ca 59 cm
En klocka saknas
867350
2021-01-20