Väggtelefon tidigt 1900-tal

Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal
Väggtelefon tidigt 1900-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VÄGGTELEFON, 1900-talets början, fodral i massiv, betsad ek, lur i förnicklad mässing, svärtat trä och bakelit märkt "K. Telegrafverkets Verkstad Nynäshamn", höjd ca 59 cm

En klocka saknas

867350

2021-01-20