Ewa Rudling Påsk

Ewa Rudling Påsk
Ewa Rudling Påsk

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

EWA RUDLING (född 1936): "Påsk - hos morbror målaren Per Månsson Stockholm", signerad Ewa Rudling, numrerad, 1/30, c-print, ca 30x45,5 cm,

Ewa Rudling om moitvet:
"PÅSK hos min morbror målare Per Månsson (1896-1949), som blev en viktig inspiration för mig och för min son konstnären Archibald.
Maria Prästgårdsgata i Stockholm A3, 1/30"

867466

2021-03-28