Byrå rokoko 1700-tal

Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal
Byrå rokoko 1700-tal

Klubbat för:

12 000 SEK

15 000 SEK

BYRÅ, rokoko, 1700-tal, fanérad med flertalet träslag, toppen med marmor, verde antico samt sienna, (sannolikt återanvänd marmor från antiken) höjd ca 81, 51x31 cm

Ingår i temaauktionen Selected Antiques

Åldersrelaterat slitage, flertalet fanérskador med lagningar, senare beslag, senare nyckel

867563

2021-01-24