Barockstolar 4 stycken
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, tidigt 1700-tal, barock, ek, ryggbricka i rotting, delvis svarvade, skuren dekor av bl.a. voluter i ryggbricka, sitthöjd ca 45 cm
Åldersrelaterat slitage,en stol med sprucken rotting i ryggbricka, maskstugna, alla stolar renoverade och kompletterade
867569
2021-01-25