Barockstolar 4 stycken

Barockstolar 4 stycken
Barockstolar 4 stycken
Barockstolar 4 stycken
Barockstolar 4 stycken
Barockstolar 4 stycken
Barockstolar 4 stycken
Barockstolar 4 stycken
Barockstolar 4 stycken
Barockstolar 4 stycken
Barockstolar 4 stycken
Barockstolar 4 stycken
Barockstolar 4 stycken

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 4 st, tidigt 1700-tal, barock, ek, ryggbricka i rotting, delvis svarvade, skuren dekor av bl.a. voluter i ryggbricka, sitthöjd ca 45 cm

Åldersrelaterat slitage,en stol med sprucken rotting i ryggbricka, maskstugna, alla stolar renoverade och kompletterade

867569

2021-01-25