Tysk skola 1700-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TYSK SKOLA, 1700-tal, porträtt av äldre man, olja på duk, 53x38 cm
PROVENIENS
Inköpt på 1930-talet av Herbert Lindeskog (1895-1945), kammarskrivare vid Riksbanken Stockholm,
vidare i arv till nuvarande ägare.
Parketterad pannå, retuscher
867572
2021-02-28